Na kolech ze Zlína do Otrokovic. Města dostaví cyklostezku

Obyvatelé Zlína a Otrokovic se těší na novou tříkilometrovou cyklostezku, vedoucí po levém břehu řeky Dřevnice, jejíž stavba započala letos v březnu. Propojit obě města by měla už za půl roku.

Asfaltová trasa má být široká tři metry, rozdělená pro oba směry podélným pruhem. Umožní cyklistům a in-line bruslařům komfortní jízdu za každého počasí. 

Lidé na kolech dosud hazardovali se životem na frekventované silnici I/49. To se však brzy změní, a budou si užívat klidné jízdy podél řeky, stezkou určenou pro chodce a cyklisty, s vyloučením motoristů.

Bezpečnost cyklistů je v popředí zájmu obou měst

Zlínská radnice má cyklodopravu jako jednu z priorit, protože síť cyklostezek je zde oproti jiným krajským městům pořád nedostatečná. Dokončením trasy do Otrokovic a napojením Zlína na Lukov dosáhne 23,5 kilometru. 

Také Otrokovice považují bezpečnost ve městě za velmi důležitou. Do projektové přípravy, rozvoje a výstavby cyklostezek investovaly za posledních pět let více než 50 milionů korun. Zvláště trasa do Zlína je už dlouho žádaná – a nyní konečně na dohled.


Publikováno: 14. 3. 2014